Vize Alımı

Çad Vizesi

Çad: Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. 

  Çad’a seyahat edecek yolcularımız için Seyahat Sağlık Sigortası opsiyoneldir. 0212 243 74 64 numaralı telefondan seyahat sigortaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 Çad’ın Türkiye’de temsilciliği yoktur.

 Çad’ın Paris Büyükelçiliği ülkemize akreditedir. T.C. vatandaşlarının, Çad vizesi başvurularını Çad’ın adres ve iletişim bilgileri aşağıda kayıtlı Paris Büyükelçiliği aracılığıyla yapmaları gerekmektedir.

 Öte yandan, Çad’ın mukim Büyükelçiliğinin bulunduğu bir başka ülkede oturma izni bulunan T.C. vatandaşları vize başvurularını Çad’ın o ülkedeki Büyükelçiliği aracılığıyla da yapabilmektedir.

 İstisnai durumlarda (resmi heyet vs.), vizenin Çad’a girişte (Encemine Havaalanında) alınabilmesini teminen, iletişim bilgileri aşağıda sunulan Türkiye’nin Çad Fahri Konsolosu ile irtibata geçilmesi mümkündür. Bu durumda, Çad’a girişte ilgili makamlara ve gerektiğinde havayolu firmalarına da ibraz edebilmek üzere, bir diplomatik Nota temin edilmesi gerekmektedir. 

 Ayrıca, yine istisnai durumlarda, T.C. vatandaşlarının vize başvurularını Libya’daki Çad Büyükelçiliği aracılığıyla yapmaları da mümkündür. Bu durumda, vatandaşlarımızın seyahat öncesinde Libya’daki Büyükelçiliğimizle irtibata geçilmesi yararlı olacaktır (Sözkonusu vatandaşlarımızın ayrıca Libya vizesi almaları gerekmektedir).

 Çad Paris Büyükelçiliği

 Adres     : 65, Rue des Belles Feuilles, 75116 Paris

 Tel        : 0033-1-45 53 36 75

 Faks     : 00-33-1-45 53 16 09               

 E-mail   : ambassadedutchadparis@wanadoo.fr

   Türkiye’nin Çad Fahri Konsolosu

 Tel        : 00-235-510584

 Faks     : 00-235-523857
 E-mail   : seitchus@intnet.td

Leave A Comment