Vize Alımı

Azerbaycan Vizesi

Azerbaycan: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi  Pasaport hamilleri anılan ülkeye yapacakları üç aya kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

Azerbaycan’a Hava Yolu ile seyahat edecek kişiler Baküde Havalimanından vize alabilirler. Yanlarında 2 adet arka fonu beyaz fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir.

Karayolu ile Azerbaycan’a seyahat edecek yolcularımızın Türkiye’den Azerbaycan’ın diplomatik temsilciliklerinden vize almaları gerekmektedir.

Pasaportlarınızın en az 6 ay geçerli olması zorunludur.

Vize işlem süresi ortalama 3-5 işgünüdür.

Azerbaycan’a seyahat edecek yolcularımız için Seyahat Sağlık Sigortası opsiyoneldir. 0212 243 74 64 numaralı telefondan seyahat sigortaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

Comments
8 Responses to “Azerbaycan Vizesi”
 1. Kerim Hakki germen dedi ki:

  Azerbeycan vizesine aman dikkat edin.

  Havaalanında vize veriliyor ama , Karayolu ile gidecekseniz vizeyi Türkiye’den almanız gerekmektedir.

  Zira kara hudutlarında vize tasdik etmiyorlar. Ama Hava alanında veriyorlar.

  Bu çok önemli bir detay..

 2. bekir dedi ki:

  bu nasil bir istir türkiye vize uygulamiyor ama azerbaycan uyguluyo ayip kardeslik böyle olmaz istanbulda azeri aile polisten transit gecince utandilar bakude 1 saat bekledim 10 dolar verip vize almak icin gercekten cok ayip

  • admin dedi ki:

   Azerbeycan Vizesini havalimanından alabilmeniz mümkün, Maalesef bu şekilde.
   Bilgilerinize sunarız.
   Ayrıca web sitemizde azerbeycan elçiliğinin ve istanbul başkonsolosluğunun telefonu mevcut. detaylı bilgi alabilirsiniz.

 3. güvenlik dedi ki:

  Vize çilesi bitmedi gitti

 4. mehmet dedi ki:

  selam abi bende gitmeyi düşünyorumda bu pasaprot 2 adet resim dışanda bişe lazım veya otel rezevsiyonu şartmı yoksa orda diledigin otelde kalabiliyormusun cevablarsanız sevinirim saygıllar

 5. sinem dedi ki:

  merhaba kktc ve avrupa vatandasıyım azarbeycana gıtmek ıstıyorum fkt bunlara vıze gereklımı benı bu konuda aydınlatabılırmısınız

 6. Gur dedi ki:

  Ben Hollanda pasaportum var ve Türk vadandasiyim ama Türk pasaportunu 10 senedir kullanmıyorum. Tekrar Türk pasaport mu almam gerek? Hollanda pasaportu ile Azerbaycan’a gitmem galiba zor? Vize istiyorlar iki konumda da? Hangisi daha kolay? Bilgi ltf.

Leave A Comment